Junak Summer Cup

POLONEZ WARSZAWA wygrywa kolejny turniej tym razem Junak Summer Cup

W sobotę spotykaliśmy się na turnieju Junak Summer Cup, był to dla nas pierwszy turniej po długiej przerwie spowodowanej udziałem w Deichmanie, nie było już podziału na Polska, Anglia. Jesteśmy Polonez, chociaż pierwszy okrzyk tego dnia sporo narobił zamieszania:)

W grupie spotykamy się z zespołami Legionovia II, Junak II , Korona Kielce i nasz rywal z Deichmanna British School. To właśnie ta ostatnia drużyna była naszym pierwszym przeciwnikiem tego dnia, mecz zaczeliśmy identycznie jak na wspomnianym turnieju liczne akcje, strzały, słupek powrtórka z Deichmanna i znowu tracimy bramkę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę na drugą połowę wychodzimy starając się zdobyć bramkę a  tutaj odwrotna sytuacja rywale nam strzelają drugiego gola i ostatecznie przegrywamy mecz 2-0 kolejny w którym byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem.

Następny mecz to gospodarz Junak II i tutaj wygrywamy 5-3 niestety z problemami, spotkanie bardzo wyrównane. Czasami bałem się o wynik bo było bardzo blisko remisu.Po tym meczu czekała nas rozmowa powiedziałem naszym chłopakom, że potrafią grać w piłkę i muszą w to uwierzy,ć co pokazali w następnym meczu demulując rywali z Legionovi 14-0!!!!!! piękna fantastyczna gra mnóstwo podań składne akcje super.

W ostatnim meczu grupowym wygrana dawała nam bezpośredni awans do finałów, dlatego chciałem bardzo wygrać aby uniknąc dodatkowych meczy w potfornym upale. Spotykamy się z drużyną z Kielc miejscową Koroną, po bardzo emocjonującym meczu, w którym zagraliśmy bardzo fajnie tylko zremisowaliśmy 2-2. Watro podkreślić, że drużyna Korony z tego rocznika jest jedną z lepszych w całym kraju. Mecz bardzo fajny, a dla mnie satysfakcja, że pokazaliśmy dobry futbol z naszej strony co zauwazył sztab szkoleniowy z Kielc:)

Po tych wynikach grupowych zdobyliśmy 7 punktów i musieliśmy się dogrywać do finałów (jak to niektórzy mówili, że nasze miejsce tam powinno być odrazu:)

Droga do złotego medalu tego dnia była dla nas bardzo długa musieliśmy pokonać po drodze Podlasie Sokołów Podlaski 2-3 , dalej Legionovie i Pierwszy zespoł Junaka. Już podczas pierwszego meczu było widać zmęczenie u dzieciaków ( i opalenizne u rodziców:). Nasi piłkarze pokazali ponownie, że z każdym meczem się dopiero rozkręcają i wspaniała "Ekipa z Poloneza" potrafi grać w piłkę, wygrywają te trzy spotkania i trafiamy w końcu do grupy finałowej, gdzie cztery najlepsze zespoły tego dnia grają systemem każdy z każdym. W tej grupie znajdują się Junak, Korona, British School i Warszawski Polonez.

Pierwszy mecz z Junakiem tutaj po raz kolejny wygrywamy z gospodarzami turnieju, następne spotkanie to znowu zespół Korony mecz przebiegał bardzo spokojnie widać było już brak sił, zmęczenie i remis 0-0 . Ostatni mecz na prośbę trenera British gramy w skróconym czasie 10 minut. W tym spotkaniu PIŁKARZE Poloneza mimo widocznego zmęczenia, bardzo dużego upału i braku sił pokazali to co mają najlepsze swój charakter i waleczność wygrywamy 2-0 wielki rewanż !!!! się wkońcu udał i mamy złoty medal !!!!!!!

Po tym meczu nastąpiła dekoracja naszej wspaniałej Ekipy odebraliśmy złote medale, Czarek nagrodę specjalną. Podnosząc puchar nastąpiła wspaniała radość, poźniej odśpiewane w kółeczku Puchar jest Nasz:):):) i chyba już tradycyjne polewanie wodą:) Tutaj najbardziej ucierpiałem ja :):) do domu wróciłem cały mokry, a pytania sąsiadów na klatce, oraz mojej żony czy deszcz padał były zabawne:)

Dla takiej drużyny naprawdę warto zrobić wszystko:) dzięki za wspaniałe świętowanie zwycięstwa w turnieju, gratuluję wam kolejnego sukcesu byliście tego dnia wspaniali, waleczni i ponownie pokazaliście, że chcecie grać w piłkę. Mimo, że meczy tego dnia było ZDECYDOWANIE ZA DUŻO!!!!!! udowodniliście, że jesteście bardzo wytrwali.

Brawa dla piłkarzy i rodziców, którzy mieli darmowe opalanie :) mam nadzieję, że nikogo nie spiekło za bardzo.

Złoty Polonez Warszawa: Czarek Wachnik, Igor Warmuziński, Przemsyław Karpiński, Adrian Ziarek, Mikołaj Sosnowki(K), Oliwier Antoniewicz, Mateusz Golonka, Igor Wysocki, Daniel Wagner, Kazmierz Dym.